3 hét, 1 lakóautó, 2 felnőtt, 2 gyerek, 3 bicikli, kb: 4000 km

A számunkra tetsző dolgok *-al jelölve!

Gyerekeseknek ajánlom!

INDULÁS: 2010. július 3. szombat
Délelőtt még pakolunk, este BÉCS után egy uszoda melletti LAKÓAUTÓ PARKOLÓ-ban alszunk. Elég nyugodt, bár hajnali 2 óra körül két rendőr csinálta a fesztivált, átmásztak a kerítésen, hogy bejussanak a strand területére járőrözni! Meglehetősen hangosak voltak, de mi csak röhögtünk.

2. nap
KREMS*, DÜRNSTEIN* vára, este GREIN*-ben alszunk egy KEMPING-ben, a tulaj magyar!

3. nap
BAD TÖLZ* német városka LAKÓAUTÓ PARKOLÓ-ja kiváló.

4. nap
OBERAMMERGAU* német városka, este FÜSSEN* város LAKÓAUTÓ PARKOLÓ-jában megismerkedünk tapolcai lakóautósokkal ( MaMi ).

5. nap
NEUSCHWANSTEIN* kastélya pazar, de egyszerűen két gyerekkel nincs türelmünk kivárni a 2 óra várakozást, ezért a jegy visszaváltása után lelépünk.
Este MEERSBURG* dimbes-dombos város LAKÓAUTÓ PARKOLÓ-jában alszunk.

6. nap
TUTTLINGEN gyenge városka, TRIBERG* melletti vízesés remek időtöltés!
Este egy fantasztikusan klassz LAKÓAUTÓ PARKOLÓ-ban alszunk SCHONACH falucskában.

7. nap
Franciaország! BREISACH* városkában biciklizünk, este KAYSERSBERG** gyönyörű városka LAKÓAUTÓ PARKOLÓ-jában alszunk.

8. nap
RIQUEWIHR**városkát végigbattyogjuk, COLMAR**-t pediglen végigbicajozzuk.
Akkora a hőség, hogy átfutunk Németországba egy BAD KROZINGEN* nevezetű fürdőbe és ott is alszunk egy LAKÓAUTÓ PARKOLÓ-ban.

9. nap
Vissza Franciaországba, megnézzük RIBEAUVILLE* városát, majd a csodálatos és lenyűgöző KOENIGSBOURG** várát!
Este vissza Németország, ZELL nevezetű városka LAKÓAUTÓ PARKOLÓ-jában, egy temető mellett alukálunk.

10. nap
Vissza Franciaországba. ST. ODILT*, délután OBERNAI* városka sima parkolójában alukálunk nyugodt körülmények között.

11. nap
Drága gyermekem 11. születésnapját ebben a parkolóban ünnepeltük!
OBERNAI* városkát végignézzük, aranyos, lakberendezési üzlet!
Este SAVERNE* város KEMPING-jében telepszünk le, igen csendes, jó kemping.

12. nap
Franciák nemzeti ünnepe!
SAVERNE* várost végigbicajozzuk, később LA PETITE-PIERRE* hegytetőn fekvő kissé üres várát nézzük meg.
Este OBERBRONN falu KEMPING-jében alszunk, van medence is, ami ebben a kánikulában egy felüdülés!

13. nap
Indulás PROVANCE-ba!
Térképet vásárolunk, mert sokkal részletesebb, mint a hazai. Lassan haladunk, de látunk. CLAIRVAUX LES LACS* KEMPING-jében alszunk, este fürdés a tóban.

14. nap
Egész nap csorgunk lefelé, este MIRABEL-ET BLACOUS város gyorsfolyású patakja melletti KEMPING-ben alszunk, van medence is!

15. nap
Egész napos menetelés után végre elérjük Provance kapuját!
GRIGNAN* majd GORDES** fantasztikus városka kitűnő LAKÓAUTÓ PARKOLÓ-jában alszunk! Érdekesség kedvéért: 5 €-ért.

16. nap
ROUSSILLOM* utána LE BLANC DE PROVANCE**szép, de lakatlan városka.
Este ST. MARIES-DE-LA-MER város sivár KEMPING-jében alszunk a tengerparton. Drága és rendkívül hangos!

17. nap
Húzunk visszafelé!
PONT DU GARD* pompás és lenyűgöző, nagy lábmosás alatta! ST.-QUENTIN * város átlagos KEMPING-jében alukálunk, a két medence nagyon jó!

18. nap
UZES** város körbekerekezzük, majd irány észak.
GRIGNAN* városát elhagyva szomorúan búcsúzom Provance-tól.
Lassan bandukolunk felfelé a térképen.
Este ROYBON falucska KEMPING-jében húzzuk meg magunkat, isteni, nyugodt!

19. nap
Szépen, lassan haladunk, este megint a CLAIRVAUX LES-LACS KEMPING-ben alszunk, remek pihi az egész napos út után.

20. nap
MULHOSE*-nál elhagyjuk Franciaországot. Este szállás a jól bevált SCHONACH falucska
LAKÓAUTÓ PARKOLÓ-jában.

21. nap
CLAW* város lakóautós boltja,TÜBINGEN*, este pediglen GÜNZBURG város LAKÓAUTÓ PARKOLÓ-jában alszunk istenien. A közelben van Legoland!

22. nap
Irány haza! München-Salzburg között a sztrádán 30km/h sebességgel tudunk csak haladni! Mindenki lohol le a tengerre!

Este mikor hazaérünk a házunk udvarában alszunk még egy éjszakát. Ez a legjobb Stellplatz!!!

Üdv mindenkinek: Fias Bözsi, Lókútról

iveco daily

iveco daily

Dethleffs Trend T 7057 EB, új lakóautó, azonnal átvehető