Ismét ugrik a miskolci béka!

Idén nyolcadik alkalommal szervezünk Miskolci Kocsonya Találkozót. A fesztivál rendezősége idén is rendelkezésünkre bocsájtja azt a belvárosi zárt parkolót ahol eddig is parkolhattunk. Ez a belváros közepén van a fesztiváltól kb 100 m-re. Így a parkolóból könnyedén elérhető minden rendezvény. A parkolóhoz biztosítanak idén is áram csatlakozási lehetőséget. Az áram csatlakozás fűtésre nem alkalmas! A parkolót csak mi használjuk, és kerítéssel körbe van véve, amit kapuval be is tudunk zárni. A parkolóért 5.500 Ft + áram / egység díjat kell fizetni de az áram fogyasztás (mivel fűtésre nem használjuk) olyan kevés szokott lenni, hogy belefér a parkoló díjba. A Parkoló díj a teljes hétvégére vonatkozik de ha valaki egy napra jön akkor is ennyi.

Miskolcról:

A tévhittel ellentétben nem a Magyar Lakóautó Klub volt az első törzsi csoport, aki megvetette itt a lábát, hiszen a régészeti leletek tanúsága szerint a terület ősidők óta lakott, s ez Magyarország legrégebben lakott területe is. A több mint 70.000 éves, paleolit kori leletek azt bizonyítják, egyike Európa legrégebben lakott területeinek. Első ismert lakói a kelta gotinok, talán hozzájuk köthető a Miskolctapolcától délre fekvő Leányvár építése is. A honfoglaló magyarok már kevert etnikumú lakosságot találtak ezen a vidéken, akik a Sötétkapu táján, a Papszer oldalán és a Tetemvár környékén laktak. A mai diósgyőri vár helyén a honfoglalás előtt már földvár állt.

Miskolc  Észak-Magyarország legnagyobb városa, Borsod-Abaúj-Zemplén megye és a Miskolci járás székhelye. A környék Európa egyik legrégebben lakott területe, mint azt paleolit kori leletek tanúsítják. A különböző tájegységek találkozásánál, fontos kereskedőutak mentén épült település már a középkorban kereskedőváros volt A város a Bükk-vidék keleti részén, abba „beágyazódva”, a Szinva, Hejő és a Sajó völgyében, különböző természeti és gazdasági tájegységek találkozásánál épült. A város kivételes szépségét e csodás fekvése miatt is köszönheti. (forrás: wikipedia)

Fesztivál Információ:

A Becherovka Miskolci Kocsonya Farsang az ország egyik legnagyobb gasztronómiai fesztiválja és vására. A fesztivál a farsangi időszakban kerül megrendezésre Miskolc belvárosában. Kirakodó vásárán több száz kézműves és gasztronómiai árus jelenik meg. A rendezvény valamennyi szabadtéri programja ingyenes . Koncertek, kézműves és gasztronómiai vásár, vendéglátó egységek, őstermelői piac és népművészeti vásár várja a vendégeket.

Nincs kocsonyafesztivál igazi kocsonya nélkül , ezért a széles körű gasztronómiai kínálatban a kocsonya kiemelt szerepet kap. A farsang programkínálatában több tucatnyi koncert, számos gyermek- és családi program, kiállítások, farsangi felvonulás található a karneváli hangulatot megidézve. A fesztivál ideje alatt minden korosztály megtalálja az igényes és színvonalas szórakozási lehetőséget.

A fesztivál valamennyi szabadtéri programja ingyenes!

Web: www.miskolcikocsonyafarsang.hu
Telefon: (Kerti) 20/529-56-18
Cím: Miskolc, Csengey Gusztáv u. 2.

Jelentkezés:

(A jelentkezési lapot csak bejelentkezett felhasználók tudják kitölteni.)

2024. március 19. kedd
József, Bánk, Józsa napja van